Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Jamajka - země krásných lidí, země reggae a dancehall, země lesů a vody.

Ostrov Jamajka je jedním z největších ostrovů Karibiku. Ostrov sopečného původu je bohatý na krásnou tropickou přírodu.

Na Jamajce najdete krásné hory, šplhající až do výše přes dva tisíce metrů na mořem, mnoho stromů, květin, řek, vodopádů, podzemních jeskyní, a v neposlední řadě krásné zátoky a pláže s černým i bílým pískem.V krásné Jamajské přírodě potkáte i mnoho druhů zvířat, především tropického ptactva. 

Cestovat na Jamajku můžete díky příznivým teplotám vpodstatě v průběhu celého roku, ale pokud se chcete vyhnout případným hurikánům a tropickým dešťům doporučujeme navštívit zemi v období od konce listopadu do konce dubna.

Mezi turisticky vyhlášené oblasti patří Negril, Montego Bay, Port Antonio, Ocho Rios, Runaway Bay, Falmouth a když už jednou jste na Jamajce určitě stojí zato navštívit ulice Kingstonu - hlavního města Jamajky.

Negril  se nachází v nejzápadnější části Jamajky. Kromě překrásných západů slunce, pro které je Negril vyhlášeným místem zde najdete krásné pláže s bílým pískem i bary vyhrávající reggae až dlouho do noci. V Negrilu najdete klid ,ale můžete se i dobře pobavit.

 

Montego Bay je turistické letovisko ve kterém najdete velká letoviska s komplexními službami, spoustu turistických atrakcí, krásné pláže, několik mistrovských golfových hřišť, ale také zde najdete apartmány a malé hotely s velmi příjemnou rodinnou atmosférou. Motego Bay je také místo Jamajské historie. Montego Bay je typická karibská destinace.

Port Antonio je místem plným přírody. Port Antonio je narozdíl od Montego Bay místo kam komerce ještě nedosáhla. Port Antonio je místem pro nenapravitelné romantiky a milovníky přírody. Port Antonio není jen přístav a historické město, v jeho okolí najdete krásné zátoky a pláže - Blue Lagoone, Dragon Bay, Winnifred Beach, Turtle Crawle Bay, Navy Island. Port Antonio stojí za to.

Ocho Rios leží  uprostřed severního pobřeží Jamajky asi 100km na východ od Negrilu. Ocho Rios je místem vodopádů, místem kde se vlévá nebe do moře jak říkají Jamajčané.  Kromě vodopádu se v Ocho Rios můžete kochat krásou tropických zahrad, zahrát pólo nebo si můžete odpočinout na pláži Jamese Bonda. Právě zde byl totíž natočen první film s agentem 007- Dr. No.

 

miss jamaica

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Cesta

(pavol pastucha, 4. 6. 2009 10:09)

Ahoj
si prešla jamajku ? ? ?
ak by si mala čas a chut mi podat nejaké info o tvojej ceste na jamajku, tak sa mi daj vediet.
Bol by som rad. . .
pavol.pastucha@gmail.com